Od samego początku Farm Food jest firmą rodzinną.

W pierwszych latach działalności firmę prowadził inż. Gerrit de Weerd z żoną, wraz z pomocą dwóch synów, jeszcze wtedy uczęszczających do szkoły.

1982 – Czyta prasowana karma dla psów

W 1982 roku inż. Gerrit de Weerd, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu w dziedzinie żywienia zwierząt (zarówno w Holandii, jak i za granicą), wziął udział w opracowaniu karmy dla psów, która miała służyć jako neutralna karma testowa w badaniach jakości różnych karm będących w tym czasie na rynku. W oparciu o holenderską wołowinę konsumpcyjną opracowano prasowany granulat bez jakichkolwiek dodatków, jak barwniki, aromaty, przeciwutleniacze itp. Naszym głównym założeniem jest to, by jedna karma nadawała się dla wszystkich psów, niezależnie od ich wieku i kondycji. Ideę tę zaczerpnęliśmy z natury. W warunkach naturalnych wszyscy dzicy przedstawiciele psowatych, od szczenięcia po seniora, żywią się tą samą zdobyczą dostępną w danej chwili.

1984 – wysokoenergetyczna karma Farm Food High Energy

W 1984 roku, po zakończeniu dwuletnich badań, okazało się, iż wielu hodowców, zachęconych wspaniałymi rezultatami, chciałoby karmić swoich podopiecznych uniwersalną karmą, przeznaczoną dla psów na każdym etapie życia. Dlatego podjęto decyzję o wprowadzeniu na rynek na niewielką skalę neutralnej karmy testowej pod nazwą Farm Food HE. Dzięki rekomendacjom przekazywanym z ust do ust, sprzedaż karmy od 1984 r. systematycznie rosła. Skład karmy pozostaje niezmienny po dziś dzień, wciąż też otrzymujemy pozytywne opinie zadowolonych właścicieli i ich psów. Najczęstszą, a zarazem zasługującą na największą uwagę opinią jest to, że starsze psy przestawione na karmę Farm Food HE zdają się przeżywać drugą młodość i cieszą się długim życiem, znacznie przekraczającym 10 lat. Oczywiście z biegiem lat ulepszyliśmy naszą karmę, także ze względów naukowych, jednak nasza filozofia „jeden rodzaj karmy dla wszystkich psów, bez względu na wiek i inne uwarunkowania” pozostała niezmienna.

1996 – kości do gryzienia Farm Food Rawhide

Z upływem lat wzrósł popyt na produkty do żucia, których jakość odpowiadałaby filozofii Farm Food i które mogłyby być podawane psu wraz z karmą Farm Food, bez obaw o problemy ze zdrowiem. Odpowiedni produkt znaleźliśmy w Ameryce Południowej. Nasze produkty do żucia wytwarzamy z tkanki podskórnej tamtejszych krów ubojowych z wolnego wybiegu. Farm Food Rawhide jest produktem czystym, wolnym od wszelkich dodatków i metali ciężkich. Najważniejszą cechą tego produktu jest fakt, że działa jak szczoteczka do zębów. W trakcie żucia uwalnia się kolagen, który pomaga redukować kamień nazębny i zapobiegać mu w przyszłości.

2001 – Skupienie się na rynku karm dla zwierząt domowych

Do 2001 roku Gerrit de Weerd wciąż częściowo zajmował się doradztwem w dziedzinie żywienia zwierząt w kraju i za granicą. W 2001 roku zdecydował jednak skoncentrować się wyłącznie na rynku żywności dla zwierząt domowych i zostać pełnoetatowym dyrektorem Farm Food B.V.

2005 – Farm Food No.1, mleko w proszku dla szczeniąt i kociąt

W 2005 roku zrodziła się całkiem nowa koncepcja, dzięki której nasz asortyment poszerzył się o nowy produkt. Na bazie pełnego mleka koziego konsumpcyjnego (zamiast zwykłego odtłuszczonego mleka krowiego) stworzona została formuła mleka w proszku. Mimo że produkt był pierwotnie przeznaczony tylko dla szczeniąt i kociąt, również inne małe ssaki zadziwiająco dobrze reagują na nasze mleko. Są to króliki, wiewiórki, jeże, szynszyle, myszy itp. Farm Food No. 1 jest naprawdę wyjątkowy i dlatego chroni go patent o numerze 1029707

2008 – Farm Food Fresh, karma pełnowartościowa głęboko mrożona

W 2008 roku Farm Food wprowadziło własną linię karmy ze świeżego mięsa. Od zawsze radziliśmy naszym klientom, aby poza suchą karmą pełnowartościową, co jakiś czas przez jeden dzień podawać psu świeże mięso na bazie nieoczyszczonych podrobów, umożliwiających tworzenie się zdrowej flory w jelitach. Zasada obowiązująca w opiece zdrowotnej ludzi „zdrowie pochodzi z jelit”, ma zastosowanie również u naszych podopiecznych. Oferta produktów mięsnych na rynku jest obecnie wysoce zróżnicowana, także pod względem jakości. Postanowiliśmy więc stworzyć własną linię tego typu karmy.

2011 – przysmaki Farm Food Trainers

Przez długi czas zespół Farm Food pracował nad zdrowymi przysmakami treningowymi dla psów. Ostatecznie opracowaliśmy przysmaki Trainers, stworzone w 100% z suszonych serc wołowych w formie małych, praktycznych kawałeczków. Ten produkt również przypadł do gustu naszym klientom – zarówno właścicielom, jak i ich czworonogom.

2012 – Farm Food Antlers

W 2012 roku wprowadziliśmy do naszej oferty całkowicie nowy produkt do żucia. Antlers to poroże zrzucone przez jelenia, produkt, który idealnie pasuje do filozofii Farm Food, która sięga do korzeni psa domowego – dzikich psowatych. W środowisku naturalnym te dzikie zwierzęta z pewnością wykorzystywały zrzucone poroża jeleni, aby zaspokoić swoją naturalną potrzebę żucia. Nasz produkt jest naturalny i przyjazny zwierzętom, a dzięki swej zwartej strukturze zapewnia wielogodzinną przyjemność żucia. Poroża cięte są na kawałki w różnych rozmiarach.

Farm Food B.V. dziś

Od samego początku Farm Food jest firmą rodzinną. W pierwszych latach działalności firmę prowadził inż. Gerrit de Weerd z żoną, wraz z pomocą dwóch synów. W międzyczasie synowie ukończyli studia i obecnie obaj pracują w firmie. W dniu dzisiejszym Farm Food zatrudnia 14 osób, które pracują nad tym, aby nasze produkty dostępne były nie tylko w Holandii, ale i we wszystkich miejscach w Europie, gdzie znajdą się prawdziwi miłośnicy psów, dla których dobro czworonogów stoi na pierwszym miejscu.

 

Print Friendly, PDF & Email