Farm Food HE

fixed - Farm-Food-HE-100h.png

Naturalna karma dla psów „Od 1982 r.”

Pełnowartościowa, tłoczona na zimno karma dla psów

Farm Food HE to najwyższej jakości wysokoenergetyczna karma tłoczona przeznaczona dla wszystkich psów, bez względu na wiek, aktywność czy rasę. Nazywamy to koncepcją „karmy dla zwierząt w każdym wieku”, którą oparliśmy na założeniu, że układ trawienny psów pozostaje taki sam jak u ich przodka, wilka. W przyrodzie wilki i inne psowate jedzą tę samą zdobycz, bez względu na wiek, z tą tylko różnicą, że młode osobniki oraz ciężarne samice jedzą więcej, a starsze zwierzęta mniej. Dzięki temu szczenięta rosną bardzo równomiernie, bez dokuczliwych bólów wzrostowych.

Niska temperatura produkcji oznacza minimalne obciążenie układu metabolicznego psa. Przekłada się do na doskonałe zdrowie, odzwierciedlające się w wyglądzie skóry, sierści i kału. Starsze psy przeżywają drugą młodość i często stają się bardziej aktywne.

Karmę Farm Food HE wyróżnia przejrzysty skład, czyste składniki, wysoka wartość biologiczna białka oraz bardzo wysoka strawność (84-87%). Wszystkie składniki pochodzenia zwierzęcego w karmie Farm Food HE są otrzymywane ze zwierząt hodowanych w Unii Europejskiej, dopuszczonych do spożycia przez ludzi. Karma Farm Food HE jest wytwarzana z mięsa (wołowiny lub baraniny) oraz hemoglobiny w proszku, z dodatkiem minerałów, witamin, pierwiastków śladowych oraz szkockiego oleju z łososia lub „starożytnego zboża”, jakim jest sorgo.

Przed wytłoczeniem karmy Farm Food HE zawarte w niej produkty zbożowe są aktywowane (wstępnie trawione). Dzięki temu są wysoce strawne (co najmniej w 97%) oraz dostarczają ważnych substancji odżywczych i energii w postaci węglowodanów.

TC4 - Farm-Food-HE-4kg-All-Line-Front-GEEN-GEWICHT-Schaduw-TC4.png

Czy wiesz, że…

… istnieje ogromna różnica między chrupiącymi/wytłaczanymi karmami suchymi a karmą Farm Food HE? W przypadku karm wytłaczanych temperatura produkcji przekracza 120°C. Temperatura produkcji tłoczonej na zimno karmy Farm Food HE wynosi poniżej 75°C, co pozwala na znacznie skuteczniejsze zachowanie witamin, tłuszczów i innych ważnych składników odżywczych.

Czy wiesz, że…

… połączenie świeżego mięsa i karmy wytłaczanej może powodować nudności lub wymioty? Tłoczoną na zimno karmę Farm Food HE można mieszać ze świeżym mięsem, ponieważ mają one podobny wpływ na układ pokarmowy.

Czy wiesz, że…

… rośliny strączkowe i ziemniaki zawierają substancje szkodliwe dla zdrowia psów? Dlatego nie stosujemy tych składników w karmie Farm Food HE ani w innych naszych produktach.

Czy wiesz, że…

… około 75% białka w karmie Farm Food HE to białko pochodzenia zwierzęcego? Stosowane przez nas składniki to hemoglobina w proszku i wołowina lub baranina, charakteryzujące się bardzo wysoką zawartością białka. Niewielka porcja tych substancji wystarczy, aby uzyskać odpowiednią ilość białka w karmie Farm Food HE. Tłumaczy to, dlaczego nie są one wymienione wśród głównych składników.

Czy wiesz, że…

… karma Farm Food HE jest dostępna w dwóch rozmiarach? Standardowy 8 mm oraz mini 6 mm.

Czy wiesz, że…

… mięso z młodych zwierząt, na przykład kurcząt i innego drobiu, często stosowane w karmie dla psów, zawiera dużo naturalnych hormonów wzrostu? Hormony wzrostu mogą negatywnie wpływać na gospodarkę hormonalną psów. Z tego powodu nie stosujemy kurczaka ani innego drobiu w produktach Farm Food.

Farm Food HE
Pełnowartościowa, tłoczona na zimno karma dla psów
Od 1982 r.