Gromadzenie bakterii jelitowych jest niezwykle istotne

Zdrowa flora jelitowa jest jednym z filarów zdrowia Twojego psa. Zachwianie równowagi flory jelitowej nieuchronnie prowadzi do problemów zdrowotnych. Problemy ze skórą, sierścią, trawieniem lub alergie często mają źródło w zaburzeniu równowagi flory jelitowej. Z tego właśnie powodu zawsze doradzamy klientom, aby włączyli do żywienia swoich psów tzw. „dni świeżego mięsa”, dodając karmę bazującą na nieoczyszczonych flakach jako uzupełnienie suchej karmy, jako że zawierają one naturalne probiotyki i prebiotyki.Prebiotyki, dobre bakterie i enzymy obecne w karmie Farm Food Świeża Porcja to kombinacja o unikalnej kompozycji składników, która może zastąpić cześć probiotycznego efektu surowych nieoczyszczonych flaków. Prebiotyki to szczególny typ błonnika pokarmowego nierozpuszczalnego w kwasach żołądkowych, który nie jest trawiony w jelicie cienkim. Dzięki temu docierają one niestrawione do jelita grubego. W jelicie grubym stanową pokarm dla obecnych tam bakterii jelitowych. W trakcie rozkładu przez bakterie, uwalniane są korzystne, prozdrowotne substancje, które stymulują obecność, wzrost i aktywność flory jelitowej. Co więcej, od zawsze głosimy fakt, że wysokiej jakości, pełnowartościowe produkty bazujące na świeżym mięsie to właściwy i zdrowy sposób na żywienie Twojego psa.

Tworzenie się mikroflory jelitowej

Tak jak każdy nienarodzony organizm, szczeniaki nie posiadają przed urodzeniem mikroflory jelitowej. Pierwsze bakterie zostają pobrane w kanale rodnym w trakcie porodu. Po narodzinach, szczenięta mają coraz więcej styczności z bakteriami z otoczenia ich matki. Jako że piją mleko od swoich matek, pH (kwasowość) żołądka jest wystarczająco wysoka, aby bakterie mogły przedostać się przez żołądek w stanie nienaruszonym. Po dotarciu do jelit bakterie przyczepiają się do ich ścian i rozpoczyna się rozwój flory jelitowej. Tak długo jak szczenięta piją mleko, mikroflora jelitowa składa się głównie z bifidobakterii. Bakterie te są niezwykłe cenne, gdyż te tzw. „dobre bakterie” produkują szereg kwasów, które zabijają szkodliwe bakterie. Kiedy szczenięta przestają pić mleko, pH (kwasowość) żołądka zmniejsza się. Szkodliwe bakterie mają mniejszą szansę dotrzeć do jelit. Niemniej, większość pożytecznych bakterii, które miały możliwość przedostania się do jelit w trakcie okresu karmienia mlekiem, również traci tę możliwość. W naturze możemy zaobserwować mechanizm kompensacji, polegający na tym, że szczenięta spożywają pokarm zwrócony przez rodziców. Zapewnia to dalszy rozwój zdrowej, zrównoważonej flory jelitowej. Zwłaszcza w przypadku szczeniąt, pierwszy stały pokarm musi koniecznie zapewnić substancje odżywcze, ale też wspomagać zdrową i zbilansowaną florę jelitową. Dlatego zalecamy karmienie szczeniąt jedynie karmą Farm Food Świeża Porcja przez kilka pierwszych tygodni (jeśli to koniecznie, suplementując karmą Farm Food nr 1) jako dodatek do mleka matki. Zalecane jest rozpoczęcie karmienia karmą pełnowartościową Z Wołowiną, a potem stopniowo przejście na karmę pełnowartościową Flaki i Serca , kiedy szczenięta skończą 6 tygodni.

Odpowiednie dla wszystkich okresów życia jako karma codzienna lub dodatkowa.

Jak wspomniano powyżej, rzeczą oczywistą jest to, że karmy Farm Food Świeża Porcja „Flaki i Serca” oraz „Z Wołowiną” są doskonałe jako codzienny posiłek dla Twojego psa, niezależnie od jego wieku i rasy, jako że karma zawiera wszelkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Karma może być również wykorzystana jako składnik mieszanki z naszą pełnowartościową karmą dla psów tłoczoną na zimno Farm Food HE. Niemniej, nie należy mieszać karmy Farm Food Świeża Porcja z ekstrudowanym lub pieczonym śrutem ze względu na inny stopień strawności. Może to skutkować okresowym luźnym stolcem.

Farm Food HE & Mleko szczeniaka