Instrukcje

Należy zawsze używać czystych materiałów, a także wygotować butelkę i smoczek w celu zapewnienia właściwiej higieny. Aby otrzymać prawidłową ilość mleka, należy rozmieszać około 7,5 g Farm Food  No.1 w 25 ml wody lub 30 g Farm Food  No.1 w 100 ml wody. Ponieważ z czasem wzrasta zagęszczenie proszku, zaleca się każdorazowo odważanie właściwej ilości produktu za pomocą wagi.

  • Proszek rozmieszać w ciepłej wodzie (40-50°C).
  • Schłodzić mleko do temperatury ± 38°C.

Dzienna dawka mleka niezbędna szczeniętom / kociętom jest zależna od ich masy. Szacunkowe wartości wynoszą: dla szczeniąt – codziennie 15 ml rozpuszczonego mleka na 100 g masy ciała, a dla kociąt – codziennie 20 ml rozpuszczonego mleka na 100 g masy ciała. Na przykład szczenię o masie 300 g potrzebuje codziennie około 3 x 15 = 45 ml mleka, a młody kot o masie 80 g – około 0,8 x 20 = 16 ml mleka.Należy karmić tak długo, aż młode będzie najedzone, chyba że jest to pierwsze karmienie. W takim przypadku należy karmić częściej, ale podawać mniejsze ilości mleka.

Porady dotyczące karmienia, w przypadku gdy brak jest mleka matki

Dla młodych ssaków bardzo ważne jest regularne karmienie. Kiedy psia mama początkowo nie ma mleka, bardzo trudno jest ocenić, czy szczeniak czasami otrzymuje od niej porcję mleka. Dlatego tak bardzo ważna jest właściwa ocena potrzeb młodego zwierzęcia oraz zapewnienie mu pokarmu uzupełniającego w postaci Farm Food  No.1. Zawsze należy zachęcać młode do picia mleka matki. Szczenięta, kocięta i inne nowo narodzone małe ssaki w pierwszym tygodniu życia powinny być karmione co dwie godziny, dziesięć razy na dzień. Po siedmiu dniach można zacząć je karmić co 2½ godziny, a po 14 dniach – co trzy godziny. Zwykle można pominąć jedno lub dwa karmienia w nocy.

Porady dotyczące karmienia, w przypadku zbyt małej ilości mleka matki

Kiedy matka ma za mało mleka lub kiedy miot jest bardzo duży, wtedy ważne jest zapewnienie pokarmu uzupełniającego w postaci Farm Food  No.1. Jeżeli chodzi o niezbędne przeciwciała, bardzo ważne jest, żeby szczenięta, kocięta i inne oseski małych ssaków otrzymały jak najwięcej mleka matki, zwłaszcza w pierwszym tygodniu życia. Dlatego też tak ważne jest zachęcanie maluchów do spożywania na przemian dostatecznej ilości pokarmu matki. Najprostszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest podzielenie na dwie części ilości proszku na litr, dzięki czemu zaspokojone zostają potrzeby na spożycie płynów, jednak potrzeby żywieniowe są w dalszym ciągu obecne. W przypadku gdy młode nie piją wystarczającej ilości mleka (lub nie chcą pić), karmienie można zawsze uzupełnić za pomocą Farm Food  No.1. W razie konieczności, w drugim tygodniu można przejść na standardowe dawkowanie. Bardzo trudno jest ocenić, ile mleka matki wypija młode i czy wszystkie zwierzęta z miotu otrzymują tyle samo pokarmu. Dlatego ważne jest, żeby na potrzeby każdego młodego zwierzęcia patrzeć indywidualnie.

WAŻNE: W czasie karmienia należny bacznie patrzeć! Nie ma dwóch takich samych osesków. Aby wspomóc wypróżnianie szczeniąt, kociąt i innych nowo narodzonych ssaków, po każdym karmieniu należy je masować po brzuszkach.

Pokarm odpowiedni również dla matki

W czasie ciąży i okresie karmienia psia mama potrzebuje wielu składników odżywczych i z tego powodu – oprócz normalnej karmy i picia – można jej podawać Farm Food  No.1 jako uzupełnienie diety, aby dzięki temu nabrała dodatkowych sił oraz aby pobudzić produkcję mleka.