Dlaczego Farm Food HE?

Farm Food HE: prasowana, naturalna karma dla psów od 1982 roku.

Nie zawiera chemicznych przeciwutleniaczy, środków konserwujących, barwników, substancji zapachowych i smakowych.

Przez wysoki stopień czystości wykorzystywanych surowców dodatek chemicznych przeciwutleniaczy i środków konserwujących jest zbędny. Jest to również przyczyną krótkotrwałej przydatności do spożycia (do 6 miesięcy od daty produkcji). Również ze względu na brak konserwantów ważne jest, aby pozwolić karmie „oddychać”, celem uniknięcia gnicia i pleśni. Oznacza to, że karmy Farm Food HE NIE należy przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach, które nie zapewniają dostępu tlenu.

Karma Farm Food HE nie zawiera substancji wypełniających.

Wypełniacze są często dodawane do karmy, aby uczynić ją twardszą. Mają one jednak jedną wadę: wiążą w przewodzie pokarmowym określone pierwiastki śladowe, co czyni je niewchłanialnymi. Może to powodować brak równowagi pokarmowej, co w efekcie ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie psa. Brak wypełniaczy w karmie może niekiedy powodować powstawanie pyłu. Jednak nie przeszkadza nam to, gdyż chodzi tu o zdrowie waszych psów!

Karma Farm Food HE nie jest ekstrudowana.

Karma Farm Food HE jest prasowana. Aby uniknąć strat wartościowych składników odżywczych, jak białka, tłuszcze czy witaminy, karma Farm Food HE nie jest ekstrudowana, lecz prasowana na zimno. Wszystkie składniki, które wymagają gotowania, aby mogły być lepiej strawione (zboża), są „aktywowane” zanim trafią do karmy.

Psy zyskują niezwykłą chęć do życia, a przy tym ich charakter stabilizuje się.

Często słyszymy, że psy, które zostały przestawione na naszą karmę, stają się bardziej energiczne i radosne. Przypisujemy to wysokiej jakości i czystości użytych surowców. Ponieważ używamy głównie wysokiej jakości (holenderskiego) białka wołowego i hemoglobiny w proszku, karma zawiera 24% białka, co całkowicie zaspokaja zapotrzebowanie na aminokwasy. Dzięki temu w procesie trawienia powstaje mniej substancji ubocznych, co powoduje mniejsze obciążenie wątroby. Fakt, że do naszej karmy nie dodajemy barwników, substancji zapachowych, smakowych i chemicznych przeciwutleniaczy, wypełniaczy i konserwantów, ma stabilizujący wpływ na charakter psa.

Sylwetka psa staje się mocniejsza i bardziej umięśniona.

Psy w naturze żywią się ssakami. Z tego powodu przy opracowywaniu karmy Farm Food HE wzięliśmy pod uwagę naturalny sposób odżywiania psów. Dlatego w procesie produkcji karmy Farm Food HE używamy mięsa wołowego i hemoglobiny w proszku, które są źródłem białka. Wzór aminokwasu wołowiny w największym stopniu odpowiada naturalnej budowie psa. Dzięki temu sylwetka psa staje się mocniejsza i bardziej umięśniona.

Karma Farm Food HE nie zawiera drobiu.

Ponieważ większość kurczaków (i innych gatunków drobiu) ubijanych jest w szczytowym punkcie rozwoju (około 5-6 tygodnia życia), ich mięso zawiera naturalnie występujący hormon wzrostu (produkowany jest on naturalnie przez przysadkę mózgową kurczaka). Ponadto chrząstki drobiowe zawierają dużą ilość proliny, „aminokwasu” mającego niekorzystny wpływ na pozostałe, „prawdziwe” aminokwasy (prolina jest ich antagonistą). Z doświadczenia wiemy, że kombinacja powyższych czynników ma negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia psów. W szczególności obecność naturalnych hormonów wzrostu niekorzystnie wpływa na rozwój szczeniąt i płodność starszych psów. Kiedy jednak do produkcji karmy używa się dorosłych kurczaków (które np. już nie składają jaj), ten negatywny wpływ zostaje zredukowany lub całkowicie wyeliminowany.

Młode psy rosną o wiele bardziej równomiernie.

Jeżeli szczenięta żywione są od początku odpowiednią kombinacją karmy Farm Food HE i Farm Food Fresh Pens & Hart Compleet, ich proces wzrostu jest równomierny, bez gwałtownych skoków i bólu. Taki równomierny wzrost oznacza lepszy rozwój struktury kostnej, a także więzadeł i ścięgien, które rozwijają się w proporcjonalnym tempie, dzięki czemu stają się znacznie bardziej stabilne. Hodowcy nieustannie donoszą nam, że ich psy rozwijają się bardzo „proporcjonalnie”. Godny uwagi jest również fakt, że psy te mogą rosnąć nieco wolniej niż ich rówieśnicy żywieni inną karmą, jednak po osiągnięciu dorosłości obie grupy psów mają taką samą wielkość. Szczególnie widoczne jest to w przypadku dużych ras.

Sierść staje się gęstsza i piękniejsza.

Dzięki wykorzystaniu czystego tłuszczu wołowego, który przed dodaniem do karmy Farm Food HE jest podgrzewany do temperatury 90°C oraz uzupełniany lecytyną i olejem lnianym lub olejem z łososia szkockiego dla dodatkowych kwasów omega 3 i 6, przewód pokarmowy psa jest mniej obciążony. Również fakt, że karma Farm Food HE nie jest ekstrudowana, lecz prasowana na zimno, pozytywnie wpływa na stan skóry i sierści. Powyższe fakty, wraz z obecnością wysokojakościowego białka i brakiem wypełniaczy, chemicznych przeciwutleniaczy i środków konserwujących, odpowiedzialne są za rozwiązanie problemów ze skórą i sierścią, które odzyskują odpowiedni kolor i strukturę!

Starsze psy przeżywają swoją „drugą młodość”.

Bardzo duża liczba klientów Farm Food HE informuje nas, że ich psy są bardziej energiczne i radośniejsze niż ich rówieśnicy żywieni innym rodzajem karmy. Regularnie otrzymujemy również wiadomości o tym, że starsze psy, po przestawieniu na naszą karmę, przeżywają swoją „drugą młodość”. Wynika to z unikalnego składu i wysokiej czystości karmy Farm Food HE, która zachowuje swój skład i właściwości dzięki procesowi prasowania na zimno.

Dzięki karmie Farm Food HE bardzo dobre odchody.

Psy żywione naszą karmą cieszą się prawidłowym trawieniem i wydalaniem. Odchody nie mają luźnej konsystencji i niezdrowego koloru, lecz są zwarte i ciemnobrązowe. W porównaniu do innych, stolce psów żywionych karmą Farm Food HE odznaczają się bardzo ciemnym kolorem. Fakt ten zawdzięczamy niezwykle wysokiej przyswajalności naszej karmy. Ponieważ karma Farm Food HE zawiera dużą dawkę energetyczną na kilogram, a jej przyswajalność przekracza 86%, ilość odchodów, po przyzwyczajeniu psa do karmy, jest relatywnie niewielka. Stolec natomiast zawiera taką ilość wody, że pies wypróżnia się z łatwością. Konsystencja stolca powoduje również, że w trakcie wypróżniania gruczoły okołoodbytnicze psa są „masowane”.

Karma Farm Food HE przeznaczona jest dla wszystkich psów, niezależnie od wieku.

Ponieważ psy w różnym wieku, żyjące w zróżnicowanych warunkach, potrzebują jedynie większej lub mniejszej ilości zbilansowanego pożywienia, a nie innego jego rodzaju, karmą Farm Food HE można karmić wszystkie psy, od szczenięcia po seniora. Dla psów, które nie tolerują glutenu, stworzyliśmy specjalny bezglutenowy rodzaj naszej karmy, o tym samym składzie co podstawowa wersja. Dla szczeniąt i psów małych ras dostępna jest wersja Farm Food HE „Mini”, o dokładnie tym samym składzie co wersja podstawowa, ale o mniejszym, łatwiejszym do spożycia rozmiarze granulek (6 mm).

Farm Food HE źródłem prebiotyków.

Farm Food HE zawiera prebiotyki w postaci inuliny, nierozpuszczalnego cukru otrzymywanego między innymi z korzeni cykorii. Farm Food HE jest więc doskonałym sposobem na dostarczenie pożytecznym bakteriom flory jelitowej dodatkowej pożywki. Karma sucha Farm Food HE z powodzeniem może być mieszana ze świeżym mięsem Farm Food Fresh Compleet. Z tego powodu sucha karma Farm Food HE jest doskonałym wyborem obok świeżej karmy Farm Food Fresh.

Czyste surowce i składniki, przeznaczone do spożycia przez ludzi.

Wszystkie surowce i składniki zawarte w Farm Food HE spełniają te same wymagania jakościowe, co produkty przeznaczone do spożycia przez ludzi. Skład i jakość surowców zawartych w Farm Food HE zapewnia optymalną równowagę biologiczną, wysoką wartość biologiczną białka i przyswajalność przekraczającą 86%.

Farm Food HE: prasowana, naturalna karma dla psów od 1982 roku.

Przywiązujemy bardzo dużą wagę do jakości i czystości składników wykorzystywanych w produkcji Farm Food HE. Postępujemy tak, by uniknąć obciążenia wątroby psa. Właśnie to jest tajemnicą tego, że psy żywione naszą karmą cieszą się tak dobrym zdrowiem przez długi czas.


Uwaga: Farm Food Fresh nie jest jeszcze dostępny na terenie całej Europy. Przy użyciu produktów Farm Food Fresh Flaków oraz Serca Kompletny, dozwolone jest zastąpienie 20% karmy Farm Food HE przez podwójną ilość surowych, niemytych flaków zwierzęcych, oraz ich zmieszanie z pokarmem Farm Food HE.

Tak wiec, jeśli chcesz podać psu 100 gramów (na przykład!) Farm Food HE w jednym posiłku (a chcesz nakarmić psa innym produktem niż Farm Food Fresh Kompletny, możesz połączyć 80 gramów Farm Food HE z 40 gramami surowych, niemytych flaków (podwajasz w ten sposób 20%).

Jako alternatywę dla Farm Food Fresh Flaków oraz Serca Kompletny lub surowych niemytych, flaków, można użyć świeże mięso, zawierające co najmniej 60% zielonych (brudnych lub nieumytych) flaków.

 

Farm Food HE produkty